Provádíme žárové stříkání kovů (také metalizace či šopování), které se využívá jako ochrany proti průniku vlhkosti a kyslíku až k povrchu kovu, čímž jej také chrání před  vznikem korozí. Jedná se o velmi odolnou metodu, která výrazně prodlužuje samotnou životnost metalizované konstrukce o 10-15 let, a to i ve vysoce agresivním prostředí. Žárová metalizace je nezbytná například pro mostní konstrukce, automobilové karoserie, stožáry apod.

Pro žárovou metalizaci používáme především měď a slitinu zinku a hliníku Zinacor. Před samotným žárovým zinkováním je nutná příprava povrchu tryskáním. Posledním krokem přípravy je samotné nanesení ochranného utěsňujícího nátěru.

Při samotné metalizaci žárovým nástřikem nanášíme roztavený kov pomocí plynové či elektrické pistole (elektro-metalizace), která využívá zdroje tepla prostřednictvím směsi propan-butanu nebo acetylenu a kyslíku. Plyn vytváří dostatečný tlak k tomu, aby rozprášil kov roztavený na drobné částice na ocelový povrch.

Elektro-metalizace využívá elektrický oblouk mezi vodivými dráty. Roztavené dráty jsou rozprášeny na ošetřovaný povrch stlačeným vzduchem. Elektro-metalizace má výhody oproti nástřiku plamenem ve snížení provozních nákladů o 90 %, a také vyšší výkon stříkání.

Co je našim cílem

  • Vaše spokojenost především
  • profesionalita založená na dlouholeté praxi
  • poctivě provedená práce
  • kvalitní technika a materiál
  • kvalifikovaný a zkušený tým naší firmy
  • důraz i na sebemenší detaily

Ceník žárové metalizace

Rádi byste znali předem cenu žárové metalizace? Využijte formulář níže pro získání dalších a přesných informací, které Vám nezávazně a co nejrychleji zašleme.

Firma Kovokameník provádí žárové metalizace ve městech: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Jihlava, Chrudim, Kolín, Vysoké Mýto, Litomyšl, Poděbrady, Nymburk, Jaroměř a okolí.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Máte o službu zájem? Kontaktujte nás

Miloš Polák
Obchodní ředitel
+420 724 883 885

Nebo nám zašlete své číslo. Rádi se Vám ozveme společně se domluvíme na dalším postupu.

Vepište telefoní číslo, na kterém Vás zastihneme