Vážení přátelé,

        již VIII. ročník charitativního turnaje Pardubická pálka je úspěšně za námi. Stejnětak jako každý rok se vše vydařilo – počasí, program i zajímavé zápasy. Jen účast veřejnosti či hostů mohla být vyšší, ale nemůžeme srovnávat možnosti dětí z Dětského centra Veská například s dětmi z Denního stacionáře Lentilka, které mají své rodinné zázemí. O to více mne překvapil a hlavně potěšil finanční a materiální přínos z této akce a to, jak se k ní postavili představitelé naší samosprávy, sponzoři i sami hráči.

        Na účet Pardubické pálky 2016 by mělo přijít 41.500 Kč (hlavně od Pardubického kraje, Magistrátu města Pardubice, Správy a údržby silnic Pk, Ery a.s., Úřadůměstských obvodů Pardubice I. a II., Poradenské společnosti Pardubice s.r.o., Chládka a Tintěry, Kovo a Stavo Kameník s.r.o.,France Car s.r.o.,Modela Czech s.r.o., aj.), za startované, vstupné, tombolu a dražbu věnovaných předmětů bylo získáno cca 19.000 Kč, materiální pomoc pro DCV je v hodnotěcca 10.000 Kč. Po odečtení nákladů na turnaj ve výši cca 25.000 Kč by na prázdninový pobyt dětí mělo být cca 35.000 Kč, což je velmi krásný počin a jistě potěší všechny pracovníky DCV i děti, o které se v tomto zařízení s láskou starají.

  

        Celodenní výlet 20ti dětí z Veské a Holic byl pro ně jistě velmi pěkným zážitkem, kdy se mohly vyřádit ve skákacím hradu, nechat si zkrášlit obličej a zahrát si různé hry či zatančit na reprodukovanou i živou hudbu Martina Langra. O velmi dobré občerstvení pro všechny se postaral David Novák ze statku Uhersko (Český sedlák), David Frencl, Mc Donalds, Řeznictví Hendrych, Perník Janoš, f.Catus, Gaetano cafe, Pivovar Pernštejn, Pivní pomoc a f. Amaranth.

         Hodnotnými cenami turnaj zajistily společnosti a firmy CK IDEA Tour, s.r.o., Megasphera s.r.o., Perník Janoš, FINET s.r.o., STŘÍDA Sport, Mida Sport, Dynamo Pardubice, LTC Pardubice, DPMP, Aqua Centrum, VčD, LS Kožešiny, Studio 1 Holflor, Stavis s.r.o., SK-EKO Systems s.r.o., Didakta, KOSMAS, ČSOB, Enteria a.s., Petr Ministr v.o.s. a mnohé pardubické prodejny, restaurace a vinárny. Mediálním partnerem byly Pernštejn, Bulvár a Zpravodaj, spolu s Radiem BEAT.

       Všem výše jmenovaným patří uznání a velké poděkování, stejně tak spolupracovníkům Liboru Nalezínkovi, Sabině a Petrovi Chýškovým a Martinovi Polachovi a budeme se těšit na další ročník této krásné akce, která si svým přínosem jistě zaslouží Vaši pozornost. Fotografie a další informace z tohoto i předchozích ročníků najdete na webu: http://pardubicka-palka.webnode.cz/ či na FB mém i fotografa Míry Kmínka.

S pozdravem
Jan Pilný, organizátor turnaje